пʼятницю, 26 грудня 2014 р.

Засідання ШМО вчителів природничо-математичного циклу

    


24 грудня 2014 року відбулося чергове засідання шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу з теми "Сучасні інформаційні технології" (керівник Коваленко Н.М.)
  До розмови були запрошені учні - члени МАН, які розповіли про результати своєї участі у навчальних заняттях  Кіровоградської МАНУМ, а керівник природничо-математичного відділення шкільного наукового товариства учнів "Астра" Трощинська О.П. ознайомила із загальними рекомендаціями щодо оформлення конкурсних  робіт.
   При обговоренні теми засідання були опрацьвані положення обласного методичного огляду-конкурсу "Проектування ІТ-контенту сучасного уроку" та ХІ Всеукраїнського конкурсу "Вчитель-новатор", оглянуто  роботи переможців та лауреатів обласного методичного огляду-конкурсу «Проектуваня ІТ-контенту сучасного уроку», зібрані у методичному посібнику КОІППО.
  Пасхал Г.П., заступник директора з навчально-виховної роботи, поділилася своїми здобутками на курсах підвищення кваліфікації, продемонструвала колегам можливості презентації  з використаннм кількох мишок під час роботи з тестами та прикладні сервіси.
  Вчителі інформатики  Лавренюк К.П. та Калашник Ю.О. представили основні положення та приклади використання веб-квест технології.
   Учасники засідання обговорили результати участі у районних предметних олімпіадах та районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт,  можливості особистої участі у конкурсах з ІТ-компетентності педагога.




вівторок, 11 листопада 2014 р.

Тиждень Міжнародного конкурсу "Бобер"


   Згідно з планом роботи навчального закладу з 3 по 10 листопада 2014 року в Добровеличківській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів було проведено тиждень Міжнародного конкурсу «Бобер -2014».

   Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій вихованці ознайомилися із завданнями та положеннями про конкурси.
   В рамках Тижня проведено навчально-розважальні екскурсії «Хто вони - БОБРИ?» для учнів 1-6 класів. Діти переглянули інформаційну презентацію «Сім чудес бобра», рекламний відеоролик, створений в закладі про Міжнародного конкурс «Бобер 2014», кінофільм про життя бобрів в дикій природі.
   Учні 2-7 класів створили галерею фантастичних малюнків «Бобер-інформатик». Особливо чарівними вийшли бобри у Тупчієнка Станіслава (7 кл.), Ямчук Дарини (4 кл.), Гучок Карини (4 кл.).
   Учні 7-11 класів створювали рекламні плакати про Міжнародний конкурс «Бобер 2014». І хоча роботи не відповідали вимогам Положення, можна відмітити роботу Степаненко Юлії та Алєксєєнко Тамари (7 кл.) та колективну роботу 8 групи.
   Кожного дня вчителями інформатики проводилися консультації по знайомству з програмними засобами конкурсу минулих років та тренування з розв’язування завдань конкурсу.
   Хочеться подякувати керівникові та працівникам фермерського господарства «НЕОФІТИ», які надали можливість взяти участь у конкурсі 60 вихованцям нашого закладу.







четвер, 30 жовтня 2014 р.

Конкурс плакатів




Переможцями обласного конкурсу плакатів «Увімкни творчість» у номінації «Цифровий плакат» стали Крупкіна Інна (диплом ІІ ступеня) та Степаненко Юлія (диплом ІІІ ступеня).


суботу, 25 жовтня 2014 р.

Інноватика в сучасній освіті

  23 жовтня 2014 року група педагогів школи-інтернату  взяла участь у Шостому міжнародному форумі "Інноватика в сучасній освіті" (м.Київ).
 Педагоги ознайомилися з напрямками використання хмарних технологій в освіті, представленими представниками Дніпроперовського  ліцею інформаційних технологій, та освітніми інноваційними проектами стратегічного спрямування, що пропонуються Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України. 



 




суботу, 20 вересня 2014 р.

Урок інформатики в 6 класі "Об’єкти та події."



Тема Об’єкти та події.
Цілі:
ü навчальна: повторити правила поведінки в  кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій; сформувати поняття об’єкт, подія;
ü розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
ü виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки, свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: редактор презентацій PowerPoint.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Вступна бесіда
— Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Також ви знаєте, що комп’ютер — це необхідний інструмент працівників багатьох професій.
Гра «снігова куля»
Учитель пропонує учням по черзі називати професії, які потребують обов’язкового володіння комп’ютером, повторюючи всі професії, названі попередніми учнями. (Наприклад, перший учень називає професію секретаря, другий — професію секретаря, діловода, третій — секретар, діловод, бібліотекар тощо.)
(Для довідок: професії секретаря, діловода, бібліотекаря, програміста, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера, учителя, композитора, журналіста, продавця, фармацевта, касира та ін.
Відповіді учнів фіксуються на дошці (на плакаті).)
ІІІ. Повідомлення теми, цілей, Завдань уроку
IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу



(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 5
VIII. Усвідомлення, узагальнення і систематизація набутих знань
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)    Інструктаж учителя.
Підручник ст. 34-37
4)    Вправи для очей.
IХ. Узагальнення і систематизація набутих знань
Фронтальне опитування
X. Домашнє завдання
Підручник ст. 31-39
XI. Підсумки уроку
Рефлексія
Учням пропонується закінчити речення: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись…».

ХIІ Оцінювання роботи учнів


Матеріали для проведення цього уроку взято із сайту   http://teach-inf.at.ua/load/dlja_urokiv/6_klas_morze/68

четвер, 18 вересня 2014 р.

Урок інформатики в 5 класі "Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передавання, пошук повідомлень та пристрої для їх підтримки"




Тема:
Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передавання, пошук повідомлень та пристрої для їх підтримки.
Мета:
навчальна – сформувати поняття про інформаційні процеси;
розвивальна – формувати вміння узагальнювати;
виховна – виховувати відповідальність, самостійність, інформаційну культуру учнів.
Тип уроку:
комбінований.
Обладнання
та наочність:
комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система Windows 7), навчальна презентація (Урок_2.pptx), мультимедійна дошка, програма MyTestX.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
·        привітання
Добрий день! Вітаю всіх присутніх.
·        перевірка присутніх
·         перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Інформаційне лото
Складіть речення з двох частин картки.
Інформація — це…
дані про оточення, необхідні для
розв’язання проблеми
Інформацію передають…
за допомогою повідомлень

Інформація сприймається людиною…
через органи чуття

Текстова інформація…
відображається у вигляді текстів

Графічна інформація — це…
картинки, рисунки, графіки, діаграм,
схеми тощо
Звукова інформація — це…
усне мовлення, музичні композиції,
мелодії, шумові ефекти
Умовні жести та сигнали — це…
міміка, сигнали регулювальника на
перехресті

Комбінована, або мультимедійна
інформація, що утворюється як комбінація різних видів інформації

Тестування «Правила поведінки. Інформація» (перевірка ТБ та знання властивостей інформації)
Тестування в програмі MyTestX
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя або самостійна робота учнів з джерелом інформації
— Поясніть, як ви розумієте поняття «інформатика».
Інформатика нерозривно пов’язана з інформаційними процесами, бо вивчає їх. Зверніть увагу на означення поняття «інформатика». У ньому ви побачите основні інформаційні процеси, які й вивчає інформатика.
Інформаційні процеси — обмін відомостями між людьми, людиною та пристроєм, пристроєм та пристроєм, обмін сигналами між живою та неживою природою, у тваринному і рослинному світі.
Перелічимо інформаційні процеси, побудувавши в зошитах схему «Інформаційні процеси».

Передавання інформації
Інформація передається через канали зв’язку від джерела до споживача (одержувача).
За канали зв’язку можуть правити комп’ютерні мережі (локальні, інтернет), засоби телекомунікації (телефонні лінії, радіотелефони, мобільний зв’язок), а також зовнішні накопичувачі інформації.
Розглянемо це схематично та на прикладі.

— Як ви вважаєте, що ще може бути джерелом інформації, а що споживачем? (Відповіді учнів.)
Учитель схематично на дошці проводить узагальнення відповідей учнів.
— Розглянемо способи передавання інформації за допомогою схеми та прикладів.
Від людини до людини

Від людини до пристрою

Від пристрою до людини

Від пристрою до пристрою

Для інформації важлива форма її подання. Звичніше виражати інформацію природною мовою спілкування. Одна й та сама інформація може мати різні форми, наприклад відомості про погоду можуть бути висловлені російською або українською мовою, надруковані в газеті чи передані по радіо.
Проведення комплексу вправ для зняття м’язового напруження

IV. Усвідомлення набутих знань
Фронтальне опитування
1. Як ви розумієте поняття «інформаційні процеси»?
2. Які ви знаєте інформаційні процеси?
3. Які є способи передавання інформації?
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми

V. Засвоєння знань, формування вмінь
Робота за підручником
Робота за підручником
Автор підручника Морзе Н. В., Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Саражинська Н. А.
Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
Параграф 
5
3
1.2
Номер завдання
5
3
1-4, 8
Додаткове завдання
Заповніть таблицю, вписавши власні приклади до кожного процесу.
Інформаційні процеси
Приклади


Орієнтовні відповіді
Інформаційні процеси
Приклади
Збереження інформації
Запис у зошиті
Пошук
Робота зі словником
Збирання інформації
Підготовка до огляду новин
Обробка
Редагування фотографій
Передавання
Розмова по телефону
Подання
Оформлення стінгазети
Захист
Встановлення пароля
VIII. Підсумки уроку
Рефлекія
Наприклад, учням пропонують закінчити речення: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись…».
ІХ. Домашнє завдання
1. Опрацювати відповідний параграф підручника. Конспект уроку.
2. Завдання за підручником

Робота за підручником
Автор підручника Морзе Н. В., Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Саражинська Н. А.
Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
Параграф 
2
1.2
Номер завдання
6
7
3. Додаткове завдання
Підготувати приклади повної та неповної інформації, достовірної та недостовірної, актуальної та неактуальної.

Матеріали для проведення цього уроку взято із сайту  http://teach-inf.at.ua/load/dlja_urokiv/5_klas_rivkind/59


четвер, 20 березня 2014 р.

Тиждень інформатики 2013-2014 н.р.

    Згідно з планом роботи закладу з 11.03.14 по 15.03.14 в школі проводився Тиждень інформатики.  Відкриття тижня інформатики відбулося на шкільній лінійці, де було представлено програму проведення заходів  та інформаційну газету «Тиждень інформатики». Вчителі інформатики Калашник Ю.О. та Беспаленко К.П. ознайомили вихованців з положеннями заочних шкільних конкурсів.
Дата та час проведення
Захід, учасники
11.03.14  740
Відкриття тижня інформатики. Оголошення програми проведення заходів на шкільній лінійці.
Знайомство з положеннями заочних шкільних конкурсів:
· Літературний конкурс «Народна мудрість в діаграмах та графіках» (5-11 класи)
·   Найкращий кросворд з інформатики (5 – 8 класи)
· Конкурс комп’ютерних презентацій «Шкільне життя: навчання і не тільки…» (9 – 11 класи)
11.03.14  1100
11.03.14  1500
12.03.14  1500
Конкурс малюнків у програмі Paint «Худоюжники» (5 – 8 класи)
13.03.14  1500
13.03.14  1110
Змагання «Надійний користувач «Сходинок»» (3 клас)
14.03.14  1110
Змагання «Надійний користувач «Сходинок»» (4 клас)
14.03.14  1410
17.03.14  1030

Додатково:
J  Випустили газету з планом роботи на тиждень                                                  
J  Роздрукували виставку «Портретна галерея»                                                                         
                                                      

Положення про конкурс «Найкращий кросворд з інформатики»
В конкурсі беруть участь всі бажаючі учні 5 – 8  класів. Кросворд створюється на листку паперу формату А4 «вручну» і повинен містити не менше 12 питань (частина по горизонталі та частина по вертикалі). Питання повинні стосуватися термінів інформатики, складових ПК, програмного забезпечення та обов’язково не менше 6 питань про вчених, портрети яких міститимуться на виставці «Портретна галерея».
Робота підписується автором на звороті (прізвище, ім’я, клас). На окремому підписаному листі подаються відповіді.
Критерії оцінювання:
C  Відповідність умовам                                                     5 б.
C  Охайність роботи                                                           6 б.
C  Графічне кольорове оформлення                                  5 б.
C  Коректність питань та правильність відповідей         5 б.
C  За кожні 5 орфографічних помилок                             -1 б.
C  Додатковий 1 бал за кожне питання та відповідь після 12-го питання
Призери визначаються за сумою набраних балів згідно критеріїв. При однаковій сумі балів першість визначається за роботою, яку здали раніше (дату та час здачі записує вчитель інформатики).


Конкурс малюнків у Paint "Худоюжник"

У конкурсі можуть взяти участь учні 5-8 класів, заздалегіть записавшись у вчителя інформатики. Використовуючи програму Paint потрібно буде створити малюнок за зразком. Термін виконання роботи – 30 хв. Оцінюється складність  технічного  виконання  роботи, гармонічна  колірна  комбінація, образність, індивідуальність творчого мислення. Конкурс оцінюватиметься в двох номінаціях: 5-6 класи та 7-8 класи.


Положення про літературний конкурс
«Народна мудрість в діаграмах та графіках»
 В конкурсі беруть участь всі бажаючі учні 5 – 11  класів. Переглянувши виставку «Народна мудрість в діаграмах та графіках» учасник конкурсу повинен відгадати народну приказку чи вислів, який зашифровано зображенням діаграми. Відповіді подати в кабінети інформатики на листках формату А5, вказавши порядковий номер діаграми та відповідь на російській мові. Робота підписується автором на звороті (прізвище, ім’я, клас).
Критерії оцінювання:
C  Відповідність умовам                                           2 б.
C  Охайність роботи                                                 4 б.
C  Графічне кольорове оформлення                        4 б.
C  За кожну правильну відповідь                             1 б.
C  За кожні 3 орфографічні помилки                       -1 б.
Призери визначаються за сумою набраних балів згідно критеріїв. При однаковій сумі балів першість визначається за роботою, яку здали раніше (дату та час здачі записує вчитель інформатики).

Положення про чемпіонат «Володар клавіатури»
В конкурсі беруть участь всі бажаючі учні 5 та 6 класів. Для участі необхідно зареєструватися у вчителів інформатики до 1400 11.03.14. Змагання проводиться на програмному засобі «Клавіатурний тренажер ASPEKT» в режимі ПРОФЕСІОНАЛ. Кількість етапів залежить від кількості зареєстрованих учасників. До наступного туру допускається 50% від учасників попереднього туру, які мають найкращі результати (сума відсотків та число швидкості набору). Результати попереднього туру скасовуються. Початок роботи за сигналом вчителя. Час роботи з програмою кожного етапу – 15 хвилин. За самовільне завершення роботи або несвоєчасне закінчення роботи – дискваліфікація.
Призери визначаються за набраним балом останнього етапу. При однаковій сумі балів проводиться бліц-конкурс (10 хв. роботи з програмою), який і вирішить спірне питання.

Положення про конкурс комп’ютерних презентацій
«Шкільне життя: навчання і не тільки…»  
 На конкурс приймаються електронні презентації від класу, групи продовженого дня або довільного товариства вихованців нашого закладу.
Презентація повинна містити інформацію про цікаве шкільне життя, переваги перебування саме у вашому класі чи групі. А також факти, що саме у вашому класі чи групі знаходяться веселі, креативні, неповторні, творчі дітиДо складу презентації повинно входити до 15 слайдів. Фото та відео матеріали можна отримати в кабінеті інформатики.

Положення про конкурс «Інтелектуальна вікторина»
В конкурсі беруть участь дві команди по 5 учасників змішаного складу з  7 по 11 клас (по 1 вихованці від кожного класі для кожної команди). Конкурси та завдання передбачають виконання завдань як командою, так і частиною команди чи окремими представниками команд. Хто буде представляти команду, визначає капітан команди після оголошення умов конкретного конкурсу. За кожен конкурс нараховується певна кількість балів. Команда переможець визначається за сумою набраних балів.

Перелік конкурсів для «Інтелектуальної вікторини»
Жеребкування загадками
1.   Конкурс «Розминка»
2.   Конкурс «Художня естафета»
3.   Конкурс «Кросворд»
4.   Робототехніка
5.   Пазли
6.   Конкурс «Заміни одну букву»
7.   Конкурс «Практик»
Конкурс для активних глядачів

 Положення про конкурс малюнків
«Я і комп’ютер»

Участь беруть всі бажаючі учні 1 – 4 класів. На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю. Малюнки виконуються творчо, з фантазією. Малюнок повинен містити зображення комп'ютера чи ноутбука, про який мріє дитина. Розмір малюнку формату А-4. Обов'язково на малюнку зазначається прізвище, ім’я та клас автора.
Оцінюється творчість, охайність, тематика.