неділя, 29 січня 2017 р.

STEM: ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО

STEM: ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО 

Стаття  Ігоря Галущак на сайті http://robotodavets.in.ua/ 

Share Button
stem1
    «Щось фізики в загоні, щось лірики в ціні». Цей жарт досі залишається актуальним: здається, серед тих, хто вибирає майбутню професію, прихильників гуманітарних дисциплін більше, ніж технарів. Взяти хоча б ЗНО – на математику зареєструвалося набагато менше абітурієнтів, ніж на історію. Хто ж буде розвивати технології і виробництво? І що зможе запропонувати ринок праці армії юристів і економістів?
  Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (Центр «Розвиток КСВ») почав соціальний проект для старшокласників «STEM: професії майбутнього». У ньому брали участь п’ять авторитетних вітчизняних компаній: Melexis, Syngenta, Microsoft, SAP, UMG Holding і близько тисячі школярів. Абревіатура STEM розшифровується як наука (science), технологія (technology), інжиніринг (engineering) і математика (mathematics). Суть проекту полягає в тому, що протягом навчального року 10-класники (а саме їм через рік доведеться обирати майбутню професію) відвідують інтерактивні заняття з інформатики, фізики, біології та хімії прямо в офісах компаній. Останні самі визначають тему занять, готують спікерів серед своїх працівників.
    Проект «STEM: Професії майбутнього» є успішним прикладом співпраці компаній та шкіл в Україні. Адже він спрямований на популяризацію інженерно-технічних професій серед десятикласників, а також на підвищення поінформованості школярів про можливості кар’єри у  перелічених галузях. Проект STEM  є унікальним із декількох причин: 1 – результат державно-приватного партнерства (бізнесу та шкіл); 2 – стратегічний і системний проект, оскільки школярі відвідують різні семінари протягом трьох місяців; 3 –  приклад плідної співпраці компаній і розвитку їх корпоративного волонтерства.
    Як пояснили організатори проекту, його мета – зацікавити школярів природно-математичними науками, мотивувати їх свідомо вибирати професію, керуючись своїми смаками, показати різноманітність професій і пояснити учням, що чим більше міждисциплінарних знань у тебе буде, тим більш унікальним фахівцем зможеш стати. Також одне із завдань проекту – популяризація інженерно-технічних професій серед дівчат. У рамках програми організовувалися зустрічі з успішними жінками, які зробили кар’єру в сфері STEM-професій і вагомий внесок у розвиток технологій, заняття з психологами та мотивуючі тренінги.
    Проект змінив менталітет менеджменту компаній-партнерів. Приміром, Анна Маслікова, керівник адміністративного відділу в компанії Melexis, розповіла, що участь її українського офісу в проекті STEM минулого року надихнула й центральне керівництво  компанії займатись його розвитком на глобальному рівні, а другий рік участі в проекті збільшив кількість залучених співробітників з 4 до 45 (практично 50% всіх працівників компанії). Більше того, вже є домовленість, що співробітники Melexis будуть запрошувати і своїх власних дітей та розповідати про професії батьків.
     Зокрема, Альона Федько, менеджер внутрішніх проектів аграрної компанії Syngenta, розповіла, що приймаючи участь у проекті, бізнес демонструє свої довгострокові інвестиції в освіту та розвиток країни. Більше того, заняття в компанії змінює образ сучасного агронома в очах дітей: «На першому занятті вони всі описували агронома як чоловіка похилого віку з лопатою та граблями, а на останньому – вже зрозуміли, що це цікава сучасна професія, і досить багато дітей виявили бажання стати агрономами».
     Десятикласниця Енеш Бяшмурадова (гімназія №267, м. Київ), котра  мріє стати біотехнологом, поділилась своєю історією: «Після екскурсій у компанії я зрозуміла, що мій вибір у житті  не обмежується лише гуманітарними науками. Тому зупинила свою увагу на біотехнології. На зустрічі «STEM для дівчат» нас навчили правильно ставити цілі та планувати їх досягнення. Тому я вже готуюсь до ЗНО з хімії та біології, щоб отримати високі бали наступного року».
     А десятикласникові Анатолію Зацаринному (школа №27, м. Київ) також сподобались заняття у компаніях, і він запропонував продовжувати проект. Особисто йому припала до душі професія агронома.
«Проект у подальшому буде розвиватися і поширюватиметься й у регіонах України, щоби все більше дітей отримали можливість дізнатися про професії майбутнього», – зазначила Ольга Янковська, координатор освітніх програм Центру «Розвиток КСВ».
Ігор Галущак

неділя, 15 січня 2017 р.

Результати Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій

   Інтернет-олімпіада з інформаційних технологій — дистанційне змагання з трирічною історією, яке щороку поєднує сотні учнів шкіл України довкола розв'язання цікавих нестандартних завдань підвищеної складності  itolymp.


 З 2016 року змагання проводиться у двох номінаціях: «Інформаційні системи та бази даних» та «Веб-технології». У кожній з номінацій Інтернет-олімпіада проводиться у кілька етапів. Перші етапи проводяться виключно заочно за допомогою мережі Інтернет та сервісу 
   Для того, щоб результат діяльності Інтернет олімпіади з інформаційних технологій не звівся просто до визначення найбільш сильних учнів України з даного напрямку, а сприяв також суттєвому підвищенню рівня знань та навичок учасників олімпіади Оргкомітетом Інтернет олімпіади з інформаційних технологій було вирішено поєднати проведення завершального етапу ІОІТ-2016 у номінації "Інформаційні системи та бази даних" з Зимовим тренінгом з інформаційних технологій. Впродовж тижня переможці третього етапу Інтернет-олімпіади матимуть змогу підготуватися до майбутніх перемог на ІІІ та IV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад під керівництвом членів журі Інтернет-олімпіади, переможців IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій та кращих вчителів України, а наприкінці - позмагатися у фінальному очному турі за звання переможців ІОІТ-2016 та призи партнерів.
   11 учнів 8 - 11 класів Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів взяли участь в номінації «Інформаційні системи та бази даних». 




понеділок, 2 січня 2017 р.

Зимова школа програмування 2016

Вихованці Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Степаненко Юлія та Запорожець  Богдан, яким до смаку олімпіадне програмування, пройшли навчання в  Третій Всеукраїнській Зимовій Комп’ютерні Школі «ОЛІМП», яка відкрила свої двері з 22.12.16 по 29.12.16 на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочитку «Ерудит», с.Потоки Полтавської області.
Школа спеціалізується на підготовці учасників олімпіад з програмування різних рівнів: від початківців до учасників міжнародних олімпіад. В рамках школи проводилися: різнорівневі лекції та змагання з програмування, розбір задач, дорішування, чудове харчування, культурні заходи.
Головний організатор - Мельник Валентин Іванович, найкращий тренер з олімпіадного програмування, якій підготував більше 10 призерів Міжнародної олімпіади.
  
      Заняття з учнями проводили провідні фахівці по підготовці учнів до олімпіад з програмування різних рівнів вищих навчальних закладів: Горошко Юрій Васильович, Міца Олександр Володимирович, Арзубов Микола Олексійович, Жуковський Сергій Станіславович, Вапнічний Сергій Дмитрович.  Досвідом участі в олімпіадах ділилися студенти, які в шкільні роки брали участь у Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах з інформатики.
Формат Зимової школи дозволив краще засвоїти достатньо складний матеріал завдяки вільній, невимушеній, особливій атмосфері між учнями та викладачами під час навчального процесу.
 


Слухачі школи мали змогу взяти участь у ІІІ зимовому кубкі Кременчука з програмування. За результатами змагання в IV лізі вихованці нашого закладу отримали дипломи ІІІ ступеня та пам’ятні медалі.
  

 

Участь учнів нашої школи в Третій Всеукраїнській Зимовій Комп’ютерній  Школі «ОЛІМП» була б не можлива без фінансової підтримки Неофіти Ігоря Богдановича та сімей вихованців.

Короткий  фотозвіт роботи школи можна переглянути за посиланням