Тема Об’єкти та події.
Цілі:
ü навчальна: повторити правила поведінки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій; сформувати поняття об’єкт, подія;
ü розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
ü виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки, свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: редактор презентацій PowerPoint.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Вступна бесіда
— Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Також ви знаєте, що комп’ютер — це необхідний інструмент працівників багатьох професій.
Гра «снігова куля»
Учитель пропонує учням по черзі називати професії, які потребують обов’язкового володіння комп’ютером, повторюючи всі професії, названі попередніми учнями. (Наприклад, перший учень називає професію секретаря, другий — професію секретаря, діловода, третій — секретар, діловод, бібліотекар тощо.)
(Для довідок: професії секретаря, діловода, бібліотекаря, програміста, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера, учителя, композитора, журналіста, продавця, фармацевта, касира та ін.
Відповіді учнів фіксуються на дошці (на плакаті).)
ІІІ. Повідомлення теми, цілей, Завдань уроку
IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Робота з підручником: § 5
VIII. Усвідомлення, узагальнення і систематизація набутих знань
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 34-37
4) Вправи для очей.
IХ. Узагальнення і систематизація набутих знань
Фронтальне опитування
X. Домашнє завдання
Підручник ст. 31-39
XI. Підсумки уроку
Рефлексія
Учням пропонується закінчити речення: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись…».
ХIІ Оцінювання роботи учнів
Матеріали для проведення цього уроку взято із сайту http://teach-inf.at.ua/load/dlja_urokiv/6_klas_morze/68
Матеріали для проведення цього уроку взято із сайту http://teach-inf.at.ua/load/dlja_urokiv/6_klas_morze/68