середа, 23 грудня 2015 р.

Семінар «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття».

22 грудня на базі навчально-виховного об’єднання „Багатопрофільний ліцей - фізико-математична школа - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 - центр дитячої та юнацької творчості „Надія” Кіровоградської міської ради пройшов семінар «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття». 
  В семінарі взяли участь педагогічні працівники м.Кіровограда, смт.Добровеличківки та Кіровоградського обласного інституту післядипломної освіти імені Василя Сухомлинського.
Директор ліцею Валентина Приліпко презентувала команду навчального закладу, який бере участь у програмі FLL 2015 (http://fll.in.ua/shcho-take-fll/).
   Керівник команди, вчитель фізики та інформатики Олександр Мажара з учнями закладу, які беруть участь в проекті FLL 2015, розповіли присутнім про FIRST LEGO League (FLL®), яка є міжнародною дослідницько-орієнтованою програмою, про умови участі, необхідні засоби та матеріали. Було розглянуто кілька місій, які виконуються запрограмованим роботом LEGO® MINDSTORMS® на спеціальному полі.
  На семінарі були присутні члени гуртка «Технічне конструювання» комунального закладу "Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді". Керівник гуртка, вчитель інформатики Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Юрій Калашник поділився досвідом участі в (https://prezi.com/cfdr3oigq30h/presentation/ ) інших змаганнях та фестивалях з робототехніки . Учасники гуртка «Технічне конструювання» Білий Костянтин, Погорілий Денис, Губар Влад провели майстер-клас по керуванню роботами-сумоїстами та особливостями програмування робота-гонщика по чорній лінії.
   Хочеться подякувати за гостинність та організацію заходу працівникам та адміністрації НВО „Багатопрофільний ліцей - фізико-математична школа - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 - центр дитячої та юнацької творчості „Надія” та побажати їм успіху в змаганнях.
Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття» Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття»
 Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття» Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття»
 Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття» Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття»
 Участь у семінарі «FIRST® LEGO® LEAGUE як освітній ресурс ХХІ століття» 

неділя, 20 грудня 2015 р.

Семінар по міжнародних STEM-програмах

  Вчитель інформатики школи-інтернату Калашник Ю.О. взяв участь у семінарі по міжнародних STEM-програмах, що відбувся 18 грудня 2015 року у м. Запоріжжя на базі КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані".
  У семінарі взяли участь педагогічні працівники з Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької області та м.Запоріжжя.
    Учасники семінару отримали відповіді на питання: "Що таке програми FLL та Junior FLL та як вони пов’язані зі STEM освітою і робототехнікою? Як школі та дітям долучитися до участі у міжнародному конкурсі? Які є етапи змагань та як до них готуватися?
Яку роль відіграє LEGO у міжнародному фестивалі FLL та Junior FLL?" від менеджерів програм Jr.FLL та FLL в Україні Станішевської Тетяни та Максима Савченко. Теоретичні відомості було закріплено показовими виступами чотирьох команд з навчальних закладів м.Запоріжжя.

Участь у семінарі    Участь у семінарі






вівторок, 15 грудня 2015 р.

Участь у "Lviv CSIT-2015"

  Вихованці Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради взяли участь у ІІ (очному) турі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій для учнів 5-11 класів "Lviv CSIT-2015".
  Організатором та координатором проведення учнівської олімпіади з інформаційних технологій «Львів відкритий для світу» є Міністерство аграрної політики, Львівська міська рада, Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
  Заклад представляли Білий Костянтин (11 клас), Карпенко Карина (9 клас), Степаненко Юлія (8 клас), Білий Данило (7 клас). Керівник команди - вчитель інформатики Калашник Ю.О.
  Дійство відбувалося 12 грудня 2015 року в інформаційно-навчальному комп’ютерному комплексі Національного університету «Львівська політехніка». Учасники олімпіади демонстрували свої навики роботи з офісними програмами та середовищем програмування.
  Крім змагання, вихованці закладу мали змогу познайомитися із відомими місцями центру Львова, відвідали музеї, майстерню пряників «Юрашки», майстерню карамелі, переглянули майстер-клас вуличного художника та оцінили святковий вигляд вечірнього міста.
 Висловлюємо подяку організаторам олімпіади, працівникам університету «Львівська політехніка», методистам Навчально-методичного центру освіти м.Львову та працівникам Туристично-краєзнавчого центру "Княжий".


Участь у "Lviv CSIT-2015" Участь у "Lviv CSIT-2015"
 Участь у "Lviv CSIT-2015" Участь у "Lviv CSIT-2015"
 Участь у "Lviv CSIT-2015" Участь у "Lviv CSIT-2015" 

неділя, 13 грудня 2015 р.

"Година Коду" (Hour of Code)

"Година Коду"  (Hour of Code) - це освітній проект, створений для демонстрації можливостей навчитися основам кодування незалежно від віку, соціального стану чи знань. Метою проекту є залучення десятків мільйонів учнів по всьому світу до занять з програмування. В 2013 році 15 мільйонів учнів більш ніж з 180 країн світу долучилися до цього проекту.
  В Україні відзначення цієї події 2015 року проходить за ініціативою компаній "Майкрософт Україна" та Фонду BrainBasket. Минулого року до ініціативи приєдналося більше, ніж 1000 навчальних закладів. Цього року організатори мали на меті залучити більше, ніж 1500 навчальних закладів.
   52 вихованці 5-11 класів закладу приєдналися до "Години Коду"  (Hour of Code)  та увійшли до числа любителів і професіоналів програмування (станом на 10.12.15 свої сили в кодуванні попробувало 166 726 959 учасників акції з усього світу). Учні змагались у  вирішення логічних задач, використовуючи блоки коду, допомагали Стіву чи Алексу в їхніх пригодах у світі Майнкрафт.
  Ініціаторами участі в акції стали вчителі інформатики Хомутенко М.В. та Калашник Ю.О.
Година коду Година коду Година коду 
Година коду Година коду 
Година коду Година коду


неділя, 15 листопада 2015 р.

Kyiv Maker Faire

   14 листопада 2015 р. відвідав Kyiv Maker Faire - фестиваль технологій, винахідливості та креативності, свято руху “Мейкерів”. Це мікс науки, IT, ремесел, зустріч технічних ентузіастів будь-якого віку, крафтерів, хоббістів, інженерів, наукових клубів, авторів, художників, студентів. Тих, хто робить це заради задоволення, а також тих, хто заробляє на власному мейкерстві.
   Тісно познайомився із різноманітними 3D принтерами, різними напрямками в робототехніці і просто цікаво провів час у спілкуванні з ентузіастами різноманітного напряму. 
Організатори молодці!!!!









середа, 11 листопада 2015 р.

Бобер 2015


   Вихованці Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів вже сьомий раз долучилися до проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер».
  8 листопада 2015 року учні 6-11 класів розв’язували логічні та інтерактивні вправи, передбачені умовами проведення конкурсу, змагалися з собою, однокласниками та однолітками всієї України.
  9 листопада естафету продовжили учні 2-5 класів.
  Цього року від закладу взяли участь 35 любителів інформатики та конкурсу «Бобер». З нетерпінням будемо чекати результатів.  



  

 


вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Науково-практична Інтернет-конференція ХІ Хмурівські читання

З 26 жовтня розпочала роботу обласна науково-практична Інтернет-конференція ХІ Хмурівські читання з теми "Використання електронних освітніх ресурів у навчально-виховному процесі".
   
 ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Юрій Калашник
У статті надано інформацію про запровадження інтернет-олімпіади з інформаційних технологій серед учнівської молоді. Обґрун­товано доцільність проведення дистанційних змагань в Україні з використанням мож­ливостей мережі Інтернет та розповідається про досвід участі вихованців закладу в змаганнях. 
У 2013 році розпочав свою роботу Дистанційний турнір з інформаційних технології серед учнівської молоді – нове на освітній ниві змагання, яке поєднало в собі найкращі якості учнівської олімпіади з інформаційних технологій та досвіду проведення Інтернет-олімпіад в Україні.
Не зважа­ючи на те, що назва змагання містить слово «турнір», воно є різновидом особистої першості і передбачає виконання завдань кожним учасником окремо, знаходження рішень буденних проблем підручними засобами додатків Microsoft Office.
Турнір проводився на виконання наказу ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка №1115-32 від 27 листопада 2013 р. на базі Українського фізико-математичного ліцею за всебічної підтримки факультету кібернетики. Організатори змагання ставили за мету насамперед створення умов для рівного доступу учнів загальноосвітніх та професійно-технічних закладів, учнів, що проживають і навчаються у населених пунктах, віддалених від навчальних та наукових центрів, а також учнів з різних за фінансовою спромож­ністю сімей до участі в масових інтелектуальних заходах з урахуванням тенденцій розвитку новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема передачі даних за допомогою мережі Ін­тернет.
Відповідно до нормативно-правової бази Дистанційний турнір проводився щороку в два етапи. Перший етап — у вересні-грудні, другий – в січні-лютому одного навчального року. Етапи турні­ру проводились у кілька турів. Змагання не є цілком дистанційним: І етап Турніру (три тури) – в заочній формі, проте II етап є очним і передба­чає базування учасників в місті Києві на період його проведення. Це дає змогу об'єктивно оцінити знання, здібності та навички самого учня, оскільки впродовж заочного етапу у виконанні завдань учас­никам можуть допомагати сторонні особи.
Реєстрація на участь у турнірі, отри­мання учнями завдань, постановка за­питань авторам цих завдань, подальша відправка розв'язань на перевірку журі змагання забезпечувався його базовим ресурсом, архів якого наразі функціонує за адресою http://itolymp.com/old/dtit/ . Також ресурс забезпечував шифрування робіт та їх перевірку в зашифрованому вигля­ді членами журі на основі попередньо затверджених формалізованих крите­ріїв, подальшу публікацію попередніх результатів із деталізацією балів за за­твердженими критеріями та їх апеля­цію. Повноцінна функціональність ресурсу забезпечує відкритість, про­зорість проведення змагання, а також унеможливлює втручання сторонніх осіб у процес проведення конкретних процедур і, як наслідок, необ'єктивне оцінювання робіт внаслідок їх дешифрації тощо.
У якості автора завдань змаган­ня може виступити кожен бажаючий: організаційний комітет відкритий до ініціатив освітян та періодично оголошує про при­йом завдань для формування банку завдань турніру. Так,  автором завдань ста­ла вчитель інформатики Херсонсько­го ліцею Херсонської обласної ради Казанцева О. П. Також свої завдання запропонували автор завдань IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2012—2014 рр., кандидат фізико-математичних наук Завадський І. О., кандидат педаго­гічних наук Потієнко В. О., студент факультету кібер­нетики Гогерчак Г. І.
Перевірку робіт учасників здійснює професійне журі з усієї України, яке фор­мується з членів журі олімпіад з інфор­маційних технологій різного рівня, авто­рів завдань цих олімпіад, авторитетних працівників навчальних закладів Украї­ни, а також студентів вищих навчальних закладів України, що впродовж здобут­тя середньої освіти стали переможцями Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.
Також розпочато втілення ін­новаційного проекту в області інтелекту­альних змагань з офісних інформаційний технологій – створення комп'ютерних програм для автоматизованої перевірки робіт за табличним процесором та базам  даних.
У 2014-2015 навчальному році змагання проводилися в тісній співпраці з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, а також Міністерством освіти і науки України, представники яких впро­довж року вивчали досвід проведення Дистанційного турніру та здійснювали підтримку змагання офіційними листами.
Серед позитивних характеристик турніру можна виділити і той факт, що заготовки для виконання завдань подаються не тільки у форматах Microsoft Office 2010, а й Microsoft Office 2003 та вільно поширених аналогів (LibreOffice чи OpenOffice). Також зацікавлюють учасників турніру і завдання, які пропонуються до виконання. Часто це комплексні завдання, об’єднані єдиною темою. Наприклад, завдання присвячене Укрзалізниці, місту Ужгород, Авіалініям України. Також хочеться відмітити можливість участі в І етапі усіх бажаючих та місце участі: навчальний заклад чи домашні умови. Ці моменти позитивно відображаються як на психологічному стані учасників, так і на фінансовій стороні змагань. Після проведення чергового туру можна розібрати розв’язки завдань, виправити свої помилки та прогалини у знаннях.
Саме ці чинники зробили Дистанційний турнір таки масовим (Додаток 1).Додаток 1 Кількість рареєстрованих на Турнір та Олімпіаду
В турнірі 2013-2014 н.р. четверо вихованців Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів взяли участь та пройшли обидва етапи (чотири тури). Призером Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді серед учнів 9-х класів визнано Білого Костянтина, який отримав диплом ІІ ступеня.
В турнірі 2014-2015 н.р. розпочали змагання семеро вихованців. З 25 по 27 лютого 2015 р. в м.Києві було проведено очний тур ІІ етапу  Дистанційного турніру. Всього в цих змаганнях взяло участь 74 учасники, які пройшли заочні тури. 
Серед представників Кіровоградської області були вихованці Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів: Степаненко Юлія (7 кл.) та Білий Костянтин (10 кл.).  За результатами змагань Степаненко Юля отримала Диплом ІІ ступеня серед учнів 9 класів, Білий Костянтин  – Диплом ІІІ ступеня серед учнів  10 класів (Фото 1).
Наказом Міністерства освіти і науки України № 650 від 19 червня 2015 року започатковано Всеукраїнську учнівську Інтернет-олімпіаду з інформаційних технологій, яка проводитиметься надалі на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді стає Всеукраїнською учнівською Інтернет-олімпіадою з інформаційних технологій.
Організаційну підтримку Олімпіади (реєстрацію учасників, розміщення завдань, прийом виконаних завдань, їх перевірка, апеляція та оголошення результатів) забезпечує офіційний ресурс, що знаходиться в мережі Інтернет за адресою http://itolymp.com/. Для будь-якого користувача Системи доступні матеріали Інтернет-олімпіади, новини, сторінка контактів. Доступ до цих розділів Системи не залежить від того, авторизований користувач чи ні.
 Звичайно, якість проведення змагань залежить від багатьох чинників, але організатори прикладають максимум зусиль для проведення Олімпіади на високому рівні.
На жаль, статистичні дані свідчать про недооцінювання можливостей даного ресурсу педагогами нашої області (Додаток 2). Можливо саме цим пояснюється мала кількість учасників від нашої області, а відповідно і малий відсоток призерів Турніру.Додаток 2 Кількість рареєстрованих на Турнір та Олімпіаду по Кіровоградській області
Використані джерела
  1. Гогерчак Г.І. Дистанційний турнір з інформаційних технології серед учнівської молоді: поточний стан та перспективи розвитку змагання.//Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах. – 2015. – №1 – с.57-65
  2. Положення про Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді / Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Вид. офіц.. – К., 2014 – 8 с.
  3. Лист Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти від 01.07.2015   за № 2/2-14-1315-15 «Про проведення І (відбіркового) етапу Всеукраїнської учнівської Інтернет олімпіади з інформаційних технологій у 2015-2016 навчальному році» 
 Режим доступу http://itolymp.com/documents/data/2015/letter1.pdf

неділя, 11 жовтня 2015 р.

"FERREXPO ROBOT FEST 2015"

   
8-9 жовтня 2015 року в м.Комсомольську Полтавської області в Палаці культури та творчості відбувся фестиваль "FERREXPO ROBOT FEST 2015". На цьому святі творчості, інтелекту, високих технологій молодь України змагалася у категорії "Роботи-сумо". 
   Юні науковці демонстрували свої знання, вміння конструювати та програмувати роботів з конструктора LEGO. Вихованці Добровеличківської школи-інтернату, які відвідують гурток від Кіровоградського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник гуртка Калашник Ю.О.), також взяли участь у фестивалі та представили трьох роботів. У номінації "Автономні роботи" виступав Білий Костянтин. А Дромашко Артем, Захарченко Денис, Білий Данило створили роботів для участі у номінації "Керовані роботи". 
   У нелегкій боротьбі робот під керуванням Білого Данила та Захарченка Дениса зайняв третє місце в номінації "Керовані роботи" .
Більше фотоматеріалів за посиланням: https://goo.gl/photos/Q9vRdUavs6T91hes7



субота, 19 вересня 2015 р.

Як квадрокоптери «Щедрик» Леонтовича зіграли

   Два роки двоє розробників зі стартапу KMel Robotics розробляли групу квадрокоптерів та спеціальне програмне забезпечення для скоординованої гри на спеціально адаптованих музичних інструментах — електрогітарі, барабанах, дзвіночках та клавішних. В «репертуарі» проекту, що був представлений рік тому, — «Так говорив Заратустра», класична різдвяна пісня «Carol of the Bells» («Щедрик» Леонтовича) та гімн Сполучених Штатів.


За матеріалами сайту http://www.imena.ua/blog/drones-music/ 

понеділок, 10 серпня 2015 р.

Семінар координаторів Міжнародного конкурсу з інформатики "Бобер"


   З 3 по 8 серпня 2015 р. у Яремче проходить V Всеукраїнський семінар-практикум для обласних координаторів Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер».  У семінарі беруть участь 42 учасники з усіх областей України. 
  Мета Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер» — популяризація і поглиблення знань з інформатики серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій, запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.






неділя, 5 липня 2015 р.

Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з інформаційних технологій


    Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді стає Всеукраїнською учнівською Інтернет-олімпіадою з інформаційних технологій
   Наказом Міністерства освіти і науки України №650 від 19 червня 2015 року започатковано Всеукраїнську учнівську Інтернет-олімпіаду з інформаційних технологій, яка проводитиметься надалі на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.  http://it.upml.knu.ua/documents/data/2015/order.pdf
   
   Змагання є наступником Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді, що два роки поспіль об’єднував тисячі учнів з усієї України довкола вирішення завдань підвищеної складності з офісних технологій.

  Реєстрація учасників продовжуватиметься до 20 вересня 2015 року. Якщо учень не встигне зареєструватися до 17 серпня, він отримає змогу надіслати свої розв’язки завдань туру одразу після реєстрації на рівних правах з учасниками, що здійснили реєстрацію раніше.
  17 серпня 2015 року на офіційному сайті Всеукраїнської інтернет-олімпіади з інформаційних технологій буде розміщено завдання І туру І етапу та буде розпочато прийом учнівських робіт. Розв’язки прийматимуться до 20 вересня 2015 року включно.
  Упродовж туру учасникам буде запропоновано завдання за табличним процесором і системою управління базами даних. Задачі будуть розраховані на їх виконання в середовищі офісних додатків як Microsoft Office (версії 2007 та пізніші), так і LibreOffice (версії 4.4.3 та пізніші).
 Зверніть увагу! Роботи перевірятимуться автоматичною тестуючою системою, а отже важливо чітко виконувати технічні вимоги, які будуть подані в тексті завдань.
 27 вересня в онлайн-режимі відбудеться тестова частина туру, що охоплюватиме також знання текстового процесора та редактора презентацій. До ІІ туру І етапу будуть допущені лише ті учасники, які покажуть найкращі результати за завданнями І туру. Переможці фінального етапу відповідно до Положення за погодженням з Міністерством освіти і науки України можуть брати участь у IV етапі V Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій поза квотою регіонів.


субота, 27 червня 2015 р.

Програмування та основи логіки - в іграх

  Справі - час, розвагам - годину, але не у випадку, якщо мова йде про програмістів. Адже зараз існує безліч ігор, освітніх, навчальних і просто забавних, створених розробниками для юних програмістів. Вони покликані прокачувати «скилл» програміста, тренувати логіку, і просто розважати гравця. Сайт  підібрав кілька непоганих прикладів таких ігор (як старих, так і недавніх релізів), а також включили до збірки пару ігор, орієнтованих на дітей. Добірка, звичайно ж, не претендує на всеосяжність, якщо ми упустили якусь круту гру - відзначте її в коментарях.

SpaceChem







Інші навчальні рпозважалки можна переглянути на сайті http://ain.ua/2015/06/26/588059 


Цікавий ресурс для навчання молодших школярів програмуванню https://blockly-games.appspot.com/?lang=ru





неділя, 14 червня 2015 р.

Наш "Дивограй"

Кабінети інформатики в Добровеличківській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів ніколи не пустують.
І хоч настала пора канікул, але тиша і спокій в кабінети не приходять. В рамках роботи оздоровчого табору «Дивограй» в кабінетах проходять заняття з ІКТ та англійської мови, з психологом та вчителями.
Заняття інформатикою відбуваються згідно складеного розкладу. Перший тиждень три групи вихованців занурилися у світ офісних програм з пакету MS Office.
Якщо учні 4-го класу тільки знайомилися із можливостями офісних програм, то п’ятикласники вдосконалювали свої вміння в роботі з презентаціями та текстовим редактором та допомагали меншим товаришам швидше опанувати цікаві можливості звичайних програм. Використовуючи можливості анімації, вихованці моделювали різноманітні процеси: схід сонця, рух авто та ракети, рух планет навколо сонця. За допомогою автофігур діти схематично зображали казкових героїв та створювали мінімультфільми.  Найкраще впоралися із поставленими задачами Найда Андрій та Захарченко Валерія.
Учні 6 - 10 класів розв’язували вправи Дистанційного турніру та олімпіадні завдання з ІКТ. Хто знайомився, хто вдосконалював свої навики по створенню кросвордів у програмах MS Word та MS Excel. Найкращі навики роботи показали Степаненко Юлія, Кусенко Антон, Блохін Геннадій.
І яка ж робота на комп’ютері без іграшок! Вихованці табору загострювали свій розум та тренували інтуїцію за допомогою онлайнових головоломок, завдань з конкурсу «Бобер», покращували навики усного рахунку в рамках проекту "Міксіке".
Активні учасники гуртка «Технічне конструювання» провели майстер-клас по складанню роботів-сумоїстів на основі конструктора Lego Mindstorm Education. Перевірити свої можливості у конструюванні могли і дівчатка, складаючи зразки техніки з конструкторів Lego.

четвер, 21 травня 2015 р.

Вшановуємо пам'ять про учителя

   Вшановуючи пам'ять учителя, якого щиро любили вихованці, глибоко поважали колеги, батьки учнів, односельці, 20 травня 2015 року у школі відкрито меморіальну дошку вчителю фізичної культури Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату Павленку Олександру Миколайовичу.
На мітингу, присвяченому відкриттю пам'ятної дошки, виступили директор школи Ковальська К.Б., методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Личко В.М., випускниця школи Найденко К.


Учні школи поклали квіти до пам'ятної дошки та могили Олександра Миколайовича.

У цей же день відбулися І відкриті змагання з волейболу на кубок Павленка О.М., започатковані за ініціативою адміністрації навчального закладу. Участь у змаганнях взяли 6 команд юнаків та 3 команди дівчат з навчальних закладів району.
За результатами гри у змаганнях юнаків І місце виборола команда Гнатівської ЗШ, ІІ місце - Червонополянського НВК, ІІІ місце - Добровеличківської школи-інтернату. Серед дівчат І місце одержала команда Добровеличківської школи-інтернату, ІІ місце - Перемозької ЗШ, ІІІ місце - Червонополянського НВК. 
Кращими гравцями перших відкритих змагань на кубок Павленка О.М. стали Капель Олександр (Добровеличківська ЗШ-інтернат), Щупак Валентин (Гнатівська ЗШ), Пташник Зорина (Добровеличківська ЗШ-інтернат).
Рішенням журі кубок Павленка вручено команді Гнатівської ЗШ І-ІІІ ступенів.